بازگشت به لیست خدمات

بهینه سازی سایت و افزایش بازدید

گوگل یا دروازه اینترنت

گوگل، غولی که همه کسب و کارهای اینترنتی را تحت تاثیر قرار داد، مهمترین ورودی و مرجع اصلی بازدید اکثر سایت ها محسوب می شود. نیازی به یادآوری نیست که امروزه هر کس اتصال خود به اینترنت را برقرار می کند ابتدا وارد سایت گوگل شده و از آنجا مقاصد بعدی را دنبال می کند. حتی بسیاری از مدیران و گردانندگان سایت ها برای ورود به سایت خود نام سایت خود را در گوگل جستجو کرده و از طریق نتایج گوگل وارد آن می شوند! البته هدف اصلی موسسان گوگل هم از ابتدا همین بوده که تا کنون به خوبی محقق شده است.

 

رتبه بالاتر، بازدید بیشتر

در یک مجتمع تجاری بزرگ، مسلما فروشگاه هایی که در همان طبقه اول و در مسیر ورود مشتری قرار دارند نسبت به فروشگاه هایی که در طبقات بالا و یا زیر زمین قرار دارند بیشترین ترافیک مشتری را خواهند داشت. شما حتی اگر قصد دارید به طبقات بالا هم بروید باید از جلوی اولین فروشگاه رد شده و نگاهی هم به ویترین آن بیاندازید.

گوگل همان مجتمع تجاری بسیار بزرگ است که هر فروشنده ای دوست دارد بهترین واحد آن را در اختیار داشته باشد. بهترین فروشگاه ها نیز اولین ها در نتایج جستجو هستند. تعداد جستجوهای گوگل در روز بیش از 3.5 میلیارد مورد است که به طور حتم هیچ مجتمعی تا به حال با این آمار مشتری ساخته نشده و نخواهد شد. در این مجتمع بزرگ بهترین جایگاه، رتبه های بالا در لیست جستجو است. زمانی که کلمه ای جستجو می شود سایت هایی که در صفحات اول و رتبه های اول قرار دارند بیشترین بازدید را خواهند داشت.

 

چه طور در رتبه های بالای گوگل قرار بگیریم؟

تقریبا چند ماه بعد از تاسیس گوگل و در همان سال 1998 تعداد جستجوهای روزانه گوگل به عدد 10000 رسید. و فقط یک سال بعد در سال 1999 جستجوهای روزانه گوگل از مرز 3.5 میلیون مورد گذشت. از همان زمان تخصص جدیدی به وجود آمد که هدف اصلی در آن بالا بردن رتبه در نتایج جستجوی گوگل بود. Search Engine Optimization یا به اختصار SEO خیلی زود تبدیل به شاخه ای تخصصی در صنعت اینترنت شد.  گوگل متدهای عمومی برای کمک به مدیران سایت را معرفی کرد و از طرفی هم طراحان و سئوکاران ترفندهایی در این زمینه آموختند. اکنون افزایش رتبه در گوگل و نگه داشتن رتبه یکی از پیچیده ترین دانش های اینترنتی به شمار می رود که باید همواره به روز شود.

چیتاسافت همزمان با طراحی سایت، متدهای توصیه شده گوگل را نیز اعمال کرده و پس از آن به خوبی رتبه سایت را بر اساس کلمات درخواستی مشتری بهبود می بخشد. بسیاری از نمونه سایت های چیتاسافت بعد از مدت کوتاهی از رونمایی، بدون هیچ هزینه اضافی به بازدید فوق العاده ای از سمت گوگل رسیده اند که خود نشان از بهینه بودن سایت های طراحی شده دارد. واحد بهینه سازی چیتا این توانایی و تجربه را دارد که هر گونه سایتی را با کلمات سفارشی مشتری (مرتبط با حوزه فعالیت سایت) در نتایج گوگل در رتبه های بالا قرار دهد.

نظرات کاربران

0 نظر