۱۲ مورد از معیارهای مهم سئو که برای موفقیت باید آنها را بررسی کنید ( بخش سوم )

  • توسط علی دربان
  • چهارشنبه , ۲۲ آذر ۱۳۹۶
  • 638 بازدید
  • 0
معیارهای مهم سئو Exit Pages

در بخش دوم از این مقاله ، ما به بررسی نرخ بازگشت ( Bounce Rate ) و نرخ تبدیل ( Conversion Rate ) پرداختیم که معیارهای مهم سئو هستند و توجه به آنها میتواند باعث هدفمند شدن هزینه های تبلیغات و سئوی سایت شود . در ادامه این مقاله ما به آموزش سایر معیارهای مهم سئو می پردازیم که با ردیابی آنها میتوانید اطلاعات زیادی در مورد عملکرد سئوی سایت خودتان به دست آورید .

معیارهای مهم سئو Exit Pages

۴ – شناسایی صفحات خروج ( Exit Pages ) برای بازدید ارگانیک

برای درک بهتر مبحث Exit Pages یا صفحات خروج میتوانیم مثالی را مطرح کنیم . فرض کنیم شما دارای خانه ای هستید که قصد فروش آن را دارید و این خانه در بخش آشپزخانه دچار مشکل می باشد . وقتی شخصی برای بازدید از منزل و خرید آن اقدام میکند و به بخش آشپزخانه میرسد ، با دیدن مشکلات آن بخش دیگر به بازدید از منزل ادامه نمیدهد و آن جا را ترک میکند . صفحات خروج هم دقیقا همین شرایط دارند . این صفحات به آخرین صفحه ای گفته میشود که یک بازدید کننده روی سایت شما بازدید میکند و بعد از مشاهده آن از سایت شما خارج میشود .

خیلی مهم است که این Exit Page ها را بررسی کنید . علت این امر آن است که این صفحات ممکن است دارای مشکلاتی باشند که کاربر بلافاصله بعد از مشاهده آنها از سایت خارج میشود . بنابراین شما با شناسایی صفحاتی که بیشترین مقدار خروج را دارند ، میتوانید به بهینه سازی آنها بپردازید و کاربران را روی این صفحات نگه دارید .

این صفحات در واقع صفحاتی هستند که باعث میشوند کاربران علاقه خودشان را به سایت شما از دست بدهند و به سایت های دیگر مراجعه کنند . شما باید هر طور که میتوانید روش هایی پیدا کنید که این صفحات را برای کاربران خود جذاب کنید . یکی از تکنیک های موثر در جذاب کردن صفحات خروج ، قرار دادن لینک های برخی از بخش های پرطرفدار سایت می باشد .

اگر شما به دنبال طراحی سایت مناسب هستید یا صفحات خروج را به حداقل برسانید ، هم اکنون با بخش طراحی سایت چیتاسافت تماس بگیرید .

 

۵ – شکست بازدید طبیعی در مقایسه موتور جست و جوی Bing و Google

درست است که گوگل محبوب ترین موتور جست و جو می باشد ولی تنها موتور جست و جو نیست . ممکن است بسیاری از مشتریان شما از موتور جست و جوی Bing نیز استفاده کنند .

به همین دلیل است که شما باید تفاوت بازدید طبیعی خودتان را برای این دو موتور جست و جو بررسی کنید .

اگر شما فکر میکنید که مقدار بازدید ورودی از هر یک از این موتورهای جست و جو مناسب نیست ، نشان دهنده این می باشد که شما باید استراتژی سئوی سایت خودتان را تغییر دهید .

 

تجربه ما در مواجهه با مشتری های مختلف معمولا نشان دهنده عدم توجه آنها به موتورهای جست و جوی دیگر مانند Bing می باشد . معمولا اکثر افرادی که با آنها سر و کار داریم تنها گوگل را معیار قرار داده اند در صورتی که میتوانند از سایر موتورهای جست و جو نیز کسب درآمد داشته باشند .

۶ – یکی از معیارهای مهم سئو بررسی کلمات کلیدی دارای رتبه داخل گوگل است .

شاید نیاز خواهید داشت تا از ابزارهای ردیابی کلمات کلیدی مانند SEMrush استفاده کنید تا بتوانید آمار تمامی کلمات کلیدی ای که برای آنها در گوگل دارای رتبه هستند را به دست آورید . وقتی که شما بدانید سایت شما در چه کلماتی دارای رتبه می باشد ، میتوانید از این اطلاعات استفاده کنید و استراتژی های سئوی خودتان را بسنجید .

شما باید لیستی از تمامی کلمات کلیدی ای که میخواهید برای آنها به کسب رتبه بپردازید را آماده کنید و کلماتی که در حال حاضر دارای رتبه نمی باشند را شناسایی کنید . این کلمات در واقع کلماتی هستند که شما باید تمام تمرکز و منابع سئوی سایت خودتان را روی آنها قرار دهید .

همچنین ایده خوبی می باشد که از موفقیت های فعلی خودتان نیز استفاده کنید . اگر شما میبینید که برای یک کلمه کلیدی در میان ۱۰ نتیجه برتر موتورهای جست و جو هستید ، به استفاده از آن کلمات کلیدی درون مقالات خود ادامه دهید تا مطمئن شوید که میتوانید جایگاه فعلی را برای آن کلمات حفظ کنید . کلمات کلیدی ای که دارای رتبه هستند ، بخش اعظمی از بازدید طبیعی سایت شما را جذب میکنند بنابراین شما باید مطمئن شوید که صفحات فرود ( Landing Page ) های مربوط به این کلمات کلیدی کاملا مرتبط با نیاز کاربران باشند تا مقدار نرخ بازگشت ( Bounce Rate ) کاهش پیدا کند .

۷ – در معرض دید بودن محلی

اگر تجارت شما دارای یک یا چند شعبه در مکان های مختلف می باشد و مردم یک محل میتوانند مستقیما از آن دیدن کنند ، مهم است که حواستان به Local Visibility نیز باشد .

آیا سایت شما برای کلمات کلیدی محلی مرتبط به زمینه فعالیتتان در سه نتیجه برتر موتورهای جست و جو قرار دارد ؟ آیا سایت شما وقتی که مردم کلمات کلیدی بعلاوه نام شهر یا محل را جست و جو میکنند ظاهر میشود ؟ اگر اینطور نیست ، وقت آن رسیده است که روی مبحث سئوی محلی یا Local SEO کار کنید که از معیارهای مهم سئو می باشد .

این مقاله ادامه خواهد داشت . منتظر ادامه این مقاله باشید …

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

تازه های طراحی سایت

بهینه سازی وبسایت

دانستی های سایت