چالش طراحی سایت برای شکوفا شدن مهارت هایتان(بخش اول)

  • توسط مرجان کاظمی
  • یکشنبه , ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  • 234 بازدید
  • 0

چیتاسافت ارائه دهنده ی بهترین طراحی سایت با کادری مجرب برای شما عزیزان می باشد. شما می توانید با همراهی این سایت اطلاعات گوناگون در زمینه طراحی سایت به دست اورید و مشاوره بگیرید. در این بخش از سایت با چالش  طراحی سایت برای شکوفا شدن مهارت هایتان در کنارتان هستیم.

مطلب پیشنهادی:معرفی ۱۳ وب سایت شبح وار و وحشتناک در وب

یک بار فقط باید چیزی جدید را امتحان کنم. شاید احساس می کنم مهارت هایم کم است. شاید میخواهم نورونهایی را که مسئول خلاقیت من هستند، فعال کنم. شاید خسته ام . دلایل زیادی برای به وجود آمدن یک چالش طراحی سایت وجود دارد.
در اینجا چند مورد وجود دارد: شما می توانید طرح های مفهومی را به مجموعه طرح های خود اضافه کنید. شما می توانید در مورد تجربیات خود وبلاگ بگذارید و مهارت های خود را در انجام فعالیتی تبلیغ کنید. شما می توانید با دوستان طراح سایت خود، طراحی کنید و حتی رقابت کنید. شما می توانید درک بیشتری از تکنولوژی که استفاده می کنید به دست آورید.

نکته این است که کاری را به شیوه ای متفاوت انجام دهیم. متفاوت بودن یا تغییر دادن فقط به خاطر خودتان توصیه نمی شود، اما امتحان کردن چیزهای جدید روند رشد و پیشرفت طراحان سایت است. شاید این چالش ها را در سایت مشتری(کاربر) انجام ندهید، مگر اینکه کاملا مطمئن شوید که آن را دوست دارید.

مطلب پیشنهادی:روند طراحی سایت این ماه چیست؟ (بخش اول)

چالش طراحی سایت

چالش طراحی سایت

 

۱) سعی کنید چیز جدیدی بسازید

این واقعا شخصیت من ایسیت که میخواهد به چالش کشیده شود. من سعی می کنم چیزی را بسازم – معمولا برای انجام طرح ها – که قبلا نساخته ام. این می تواند یک ارزیابی موثر و قابل دسترسی باشد، یک سایت سه ستون که در واقع آن را دوست دارم یا یک تصویر پس زمینه با صفحه نمایشی که موقعیت قطعی دارد.

این یک چالش است که شما می توانید مدل های CSS جدیدتر یا تکنیک هایی که ممکن است قبلا به آن فکر نکرده اید را امتحان کنید، بدون نگرانی بیش از حد درباره مرورگر و سایر مسائل مشابه آن، ایجاد کنید.

۲) تغییر دادن رنگ های سایت

من شخصا به کاری انجام می دهم علاقه دارم و با اشتیاق کار میکنم ، تا آنجا که رنگ ها را می شناسم آنها را ست می کنم. من عاشق پرسپکتیو رنگ ها هستم، خاکستری،رنگ های اشباع شده سبز و آبی، و غیره. به غیر از مواردی که شما نیاز به دنبال یک سبک خاص یا راهنمایی برند دارید، می توانید به راحتی از تجربیات خود استفاده کنید.
خب، درست در نقطه آسایش خود قرار بگیرید! ساختن یک سایت با یک طرح رنگی که معمولا آن را انجام نمی دهید . بیشتر از رنگهای روشن و بولد استفاده می شود. من باید به طور کلی اشباع زیادی به وجود می آید. شما، ممکن است طرح تیره را در نظر بگیرید، اگر شما معمولا سبک های روشن را در نظر می گیرید. اگر مستقیما سراغ رنگهای روشن و پررنگ می روید، سعی کنید از رنگ های آرامش دهنده استفاده کنید. بسیاری از ما، من خودم، در طرح های خودم از تضاد میان رنگها استفاده نمی کنم. سعی کنید بیشتر از رنگهای سیاه و سفید در طرح های خود استفاده کنید.

چالش طراحی سایت

چالش طراحی سایت

 

 

۳)یک طرح پیچیده را کپی کنید

 

سایت شخص دیگری را کپی نکنید. فقط یک سایت را با یک طرح خوب و پیچیده پیدا کنید و آن را بدون نگاه کردن به منبع کپی کنید. با بررسی عناصر طرح اصلی و کشف چگونگی انجام طراحی آن، آن را از ابتدا بسازید. از این برای یک سایت فعال استفاده نکنید، بلکه به عنوان یک تمرین HTML / CSS / JS ساده استفاده شود.

نکته این نیست که یک کپی کامل پیکسل بسازیم، بلکه باید اصول درباره  تصمیمات طراحی را یاد بگیریم.

شما می توانید یکی از این سایت های جالب را بطور آزمایشی کپی کنید تا ببینید آیا می توانید همان ویژگی را مدیریت کنید. یا می توانید طرح را از یک سایت بزرگ کپی کنید تا ببیند چگونه مقدار HTML و CSS را به صورت عملی مدیریت می کنند. یک سایت خبری را کپی کنید تا ببیند چگونه یک مقیاس بزرگ مقادیر متن و تصاویر را به شیوه ای پاسخگو اداره می کند.

به یاد داشته باشید، نکته این نیست که کپی کامل یک پیکسل ایجاد شود، بلکه باید اصول تصمیم گیری های طراحی را یاد بگیرد.

عزیزان همراه ادامه مطلب در بخش دوم مطالعه نمایید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

تازه های طراحی سایت

بهینه سازی وبسایت

دانستی های سایت