۱۲ مورد از معیارهای مهم سئو که برای موفقیت باید آنها را بررسی کنید ( بخش اول )

  • توسط علی دربان
  • یکشنبه , ۱۹ آذر ۱۳۹۶
  • 454 بازدید
  • 0
12 مورد از معیارهای مهم سئو که باید برای موفقیت به آنها توجه شود

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که برای موفقیت باید چه فاکتورهایی را در نظر بگیرید ؟ ما در این مقاله قصد داریم تا به شما ۱۲ مورد از معیارهای مهم سئو را به شما آموزش دهیم تا با بررسی و بهبود آنها ، بتوانید به موفقیت دست پیدا کنید .

12 مورد از معیارهای مهم سئو که باید برای موفقیت به آنها توجه شود

به عنوان یک بازاریاب دیجیتال ، شما میتوانید میزان موفقیت کارهای خودتان را با استفاده از راه های مختلفی بررسی و اندازه گیری کنید . یکی از این راه ها ، بررسی معیارهای مهم سئو می باشد .

خوشبختانه ابزارهای زیادی وجود دارد که به شما این امکان را میدهد که نتایج بررسی های خودتان را به صورت واضح و قابل فهم دریافت کنید . دو مورد از بهترین ابزارهایی که برای بررسی معیارهای مهم سئو به آن ها نیاز دارید عبارتند از : Google Search Console ( میز کار جست و جوی گوگل ) و Google Analytics ( سرویس آنالیز گوگل ) . این دو ابزار علاوه بر این که کاملا رایگان هستند ، اکثر معیارهایی که شما نیاز دارید آنها را بررسی کنید را نیز پوشش میدهند .

ولی کدام یک از موارد سئو هستند و باید آنها را ردیابی کرد ؟ در این مقاله ما به بررسی ۱۲ مورد از مهمترین معیارهای سئو می پردازیم .

۱ – بازدید طبیعی ( Organic Traffic ) از معیارهای مهم سئو

در ابتدا باید به معرفی بازدید ارگانیک بپردازیم . بازدید ارگانیک در واقع بازدیدی است که شما از نمایش سایتتان در نتایج موتورهای جست و جو به دست می آورد . البته بازدیدهای پولی از جمله تبلیغات کلیکی گوگل شامل این بازدید ها نمی باشند . در واقع بازدید ارگانیک بازدیدهایی هستند که شما بدون پرداخت هزینه و به صورت طبیعی از گوگل دریافت میکنید .

این بازدیدهای طبیعی در واقع ماهیت سئو هستند و قطعا شما نیز میخواهید که در Niche یا زمینه فعالیت خودتان دارای بهترین رتبه ها باشید .

شما باید ترافیک ارگانیک کلی سایت خودتان را بررسی کنید و ببینید که در نتیجه اعمال استراتژی های سئوی فعلی ، چند نفر از سایت شما دیدن میکنند .

مشاهده نتایج بر اساس صفحه فرود ( Landing Page )

ترافیک ارگانیک کلی ، نشان دهنده بازدید ورودی به کل سایت می باشد . شما علاوه بر بررسی Overall Organic Traffic ، باید بازدید صفحات فرود را نیز در نظر بگیرید . صفحات فرود به صفحاتی گفته میشوند که کاربر به صورت مستقیم از موتورهای جست و جو به آنها منتقل میشود . در واقع این صفحات ، اولین صفحاتی هستند که کاربران بعد از مشاهده سایت شما در نتایج جست و جوی شما روی آنها کلیک میکنند و وارد سایت شما میشوند . اما چرا باید این صفحات را بررسی کنیم ؟ علت این امر آن است که شما میتوانید فرصت هایی را پیدا کنید و عملکرد برخی از محتوا را بهبود ببخشید .

برای مثال اگر شما صفحاتی را پیدا کردید که روی صفحه ۱ نتایج جست و جو قرار دارند در حالی که صفحات دیگر روی صفحه ۷ هستند ، متوجه خواهید شد که باید تلاش سئوی خودتان را روی آن دسته از مطالبی متمرکز کنید که دارای رتبه ضعیفی می باشند .

علاوه بر این ، اگر شما از استراتژی های سئوی مختلف برای صفحات مختلف سایت خودتان استفاده میکنید ، میتوانید با ردیابی این معیارهای مهم سئو ، متوجه شوید که کدام استراتژی ها باعث به وجود آمدن بهترین نتایج میشوند . این دانش ها از انجام مقایسه بازدید ورودی هر صفحه ، به دست می آیند .

مشاهده نتایج بر حسب مکان جغرافیایی

خیلی مهم است که شما بدانید بازدید ورودی به سایت شما ، از چه مکان هایی هستند . این مورد زمانی بیشتر حائز اهمیت میشود که تلاش های سئوی شما برای هدف قرار دادن مکان های جغرافیایی خاص باشد یا این که هدف شما این باشد که تجارت خودتان را در بازارهای جدید گسترش دهید .

اولین کاری که در این مرحله باید انجام بدید این است که بازدید طبیعی سایت خودتان را بر حسب کشور ها بررسی کنید . شاید شما از دیدن این نتایج شگفت زده شوید و ندانید که چه طرفداران پرو پا قرصی در خارج از کشور خودتان دارد . اگر اینطور است ، شاید شما بخواهید در نظر بگیرید تا استراتژی های بازاریابی خودتان را به روز رسانی کنید تا بتوانید تجارت خود را درون کشورهای خارجی نیز گسترش دهید .

همچنین اگر شما در حال مشاهده ترافیک ارگانیک سنگین از کشورهایی هستید که برای تجارت شما سودی ندارند ، شاید بخواهید بررسی کنید و متوجه شوید که علت این امر چیست . این احتمال وجود دارد که شما بخواهید استراتژی های سئوی خودتان را روی کشورهای هدف متمرکز کنید .

حتی اگر مقدار عظیمی از بازدید ارگانیک سایت شما از درون کشوری مثل ایالات متحده آمریکا باشد ، این امکان وجود دارد که محصولات شما یا خدماتی که ارائه میدهید ، در برخی از ایالت ها طرفداران بیشتری نسبت به سایر ایالت ها داشته باشد . تنها راهی که شما میتوانید با استفاده از آن ، ترافیک طبیعی سایت خودتان را بر اساس استان ها ردیابی کنید ، استفاده از سرویس آنالیز گوگل می باشد .

اگر شما به این موضوع پی بردید که مردمی که در ایالت های خاصی زندگی میکنند بیشتر از محصولات و خدماتی که شما ارائه میدهید استفاده میکنند ، می توانند بخشی از منابع بازاریابی خودتان را برای انجام تبلیغات در این ایالت ها کنار بگذارید که به وسیله این کار بتوانید فروش محصولات خودتان را افزایش دهید . اگر ایالت ها و استان هایی که برای تجارت شما مهم هستند در این آمار عملکرد مناسبی ندارند ، این یک نشانه خواهد بود که شما تجربه کاربری سایت خودتان را تغییر دهید تا بتوانید مخاطبان این مکان ها را نیز بهتر هدف قرار دهید .

اگر شما میخواهید یک سایت مناسب با ساختاری منطقی داشته باشید که هیچگاه نیاز به تغییر آن نباشد ، همین حالا با بخش طراحی سایت چیتاسافت تماس بگیرید .

شما حتی میتوانید این بررسی را به صورت جزئی تر ادامه بدید . ممکن است که محصولات و خدمات ارائه شده توسط شما ، در برخی از شهرها ، با اقبال بیشتری رو به رو شده باشند . پس خوب است که شما ترافیک ارگانیک خود را بر اساس شهرها نیز بررسی کنید و سپس منابع خود را روی آن شهرهایی سرمایه گذاری کنید که میتوانید از آنها بیشترین ROI ( بازگشت سرمایه ) را داشته باشید .

این مقاله ادامه خواهد داشت . منتظر ادامه این مطلب باشید …

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

تازه های طراحی سایت

بهینه سازی وبسایت

دانستی های سایت