طراحی سایت بیمه عمر | طراحی اپلیکیشن نمایندگی بیمه

  • توسط ذاکری
  • دوشنبه , ۱ آبان ۱۳۹۶
  • 616 بازدید
  • 0
طراحی سایت بیمه عمر

بیمه عمر در ایران یکی از محصولات بیمه ای کمتر شناخته شده می باشد که بر خلاف سایر کشورهای دنیا که هر کادم از مردم دارای چندین بیمه عمر هستند ، در ایران تنها ۱۰ درصد مردم دارای بیمه عمر هستند که این آمار نیز بسیار دست بالا بوده و آمار قطعی و رسمی بسیار کمتر از این اعداد می باشد. طراحی سایت بیمه عمر که موضوع ما می باشد بحثی است که نیازمند مقدمه ای می باشد تا بیشتر به نیاز نمایندگی های بیمه در کشورمان پی ببریم.

همان طور که گفتیم بیمه عمر در ایران ، دارای استقبال کمی بوده ولی خب پیشرفت تهیه این محصول بیمه ای جذاب در یک سال اخیر بسیار خوب بوده است و اگر به این منوال پیش برود طی سالهای آتی ، می توان گفت عدد بیمه شدگان عمر کشور چند برابر حالت فعلی خواهد بود که این خبر خوب برای جامعه بیمه ای کشور می باشد. ما هزاران نمایندگی بیمه در کشور داریم که هر کدام  از شرکتهای مختلف بیمه ای که حدود ۲۵ شرکت می باشند نمایندگی داشته و محصولاتشان را عرضه می کنند .

از طرفی محصول بیمه عمر در اکثر شرکتها دارای یک سری خصوصیات ثابت و مشترک است و تفاوت ها بسیار اندک بوده و به صورت کلی بیمه عمر و سرمایه گذاری در شرکتهای مختلف یکسان می باشد. اشتباه نکنید اینجا یک سایت اقتصادی و تحلیل بیمه های کشور نیست ، بلکه می خواهیم کمی اهمیت رقابت در عرصه فروش بیمه عمر را در کشور تبیین کنیم !

حالا شما فرض کنید در بین هزاران نمایندگی بیمه ، شعبه های مختلف شرکتهای بیمه ، یک نمایندگی بیمه در تهران چطور باید برای خود مشتری جذب کند؟ قطعا تبلیغات برای دیده شدن در بین این تعداد از نمایندگی های بیمه ، هزینه گزافی است که به نسبت هزینه آن بازدهی نخواهد داشت چرا که شما هر گونه که تبلیغ کنید فرد اسم شرکت بیمه ای مد نظر را می بیند و در یک نمایندگی دیگر اقدام به خرید می کند ! یعنی شما برای رقیبتان تبلیغ می کنید !

ولی برسیم به اصل مطلب و بحث اصلی این مقاله که همان بحث فضای مجازی و ارتباط این فضا با بیمه می باشد. بسیاری از مردم دیگر مثل قبل برای خرید بسیاری از کالاها به بازارهای دنیای واقعی مراجعه نمی کنند. آنها ابتدا در اینترنت تحقیق می کنند تا بدانند چه چیزی را با چه قیمتی و با چه شرایطی باید بخرند. خدمات از جمله مواردی است که وابستگی بیشتری به اینترنت پیدا کرده و بسیاری از مردم ابتدا شناختشان را از طریق اینترنت بیشتر می کنند. حالا کسی که در مورد خدمتی به صورت کامل به آنها اطلاعات میدهد شانس این را دارد تا مشتری از او خرید کند و در دنیای واقعی مشتری با مراععه به وی ، محصول و خدمت مورد نظرش را از او خریداری کند.

شما فرض کنید کسی در گوگل این کلمه را جستجو می کند : بهترین بیمه عمر . اولا قطعا شما بهتر از ما میدانید که اکثر و اغلب مردم برای خرید بیمه عمر و شناخت بیمه عمر از طریق اینترنت اقدام می کنند. حالا شما آن سایت خوشبختی را تصور کنید که مشتری با سرچ کلمه مورد نظر به آن سایت می رسد و وارد سایت فروش بیمه عمر او می شود ! اگر آن سایت بتواند اطلاعات کاملی از بیمه عمر را در اختیار وی قرار دهد و یک امکان خرید آنلاین بیمه عمر را در سایتش قرار داده باشد ، تصور اینکه به راحتی یک مشتری با حداقل سرمایه ۶۰۰ هزار تومان سالانه و سرمایه فوت ۲۵ میلیون تومانی چه سودی برای نماینده بیمه عمر دارد قطعا لذت بخش است ! قطعا شما دوست داشتید که جای او باشید و مشتری وارد سایت شما شده باشد.

بیایید تصورمان را واقعی تر کنیم. اگر از بین صدها هزار جستجوی روزانه در مورد بیمه عمر تنها ۱۰۰۰ مشتری وارد سایت شما شوند و از این تعداد تنها ۵ درصدشان مشتری بالفعل شوند و فرم پر کنند و واریزی داشته باشند و این تعداد تنها در ۲۰ روز ماه تکرار شود ، آیا دیگر نیازی به داشتن دفتر و اداره و کارمند و هزینه های اضافی هست؟

آیا به سود کسب شده احتمالی فکر می کنید که این تعداد در اینترنت به صورت تصاعدی قابلیت افزایش دارد و می توانید با طراحی سایت بیمه عمر فروش خود را رویایی کرده و سودتان را چندین برابر کنید؟

این صحبتها رویایی نیست و شما باید به این نکته توجه کنید که فضای مجازی یک اصل انگار نشدنی در دنیای فعلی می باشد که بسیاری از اتفاقات بزرگ در این فضا رخ میدهد. جالب است بدانید که بسیاری از مشتریان بالقوه صرفا به دلیل تنبلی خرید بیمه عمر را انجام نمی دهند و اگر بدانند شما سایتی دارید که می توانند با چند کلیک کار سخت به فکر خودشان را انجام دهند قطعا شما می توانید آنها را بالقوه کنید.

آیا هزینه ای که برای طراحی سایت بیمه عمر می کنم باز میگردد؟

اولا باید به این نکته اشاره کنیم که اگر می خواهید با یک سایت ساده آماتوری برای فروش بیمه عمر تلاش کنید که می گوییم تلاش بیهوده نکنید.به نتیجه نمی رسید. شما باید کار طراحی سایت خود را به یک گروه حرفه ای در زمینه طراحی سایت بسپارید . خست در این زمینه صرفا تلف کردن تلاش های آتی برای سایت می باشد. یعنی شما اگر اینجا خسیس بازی در بیاورید و پول خرج نکنید ، هزینه کرد ها از نظر مالی و از نظر زمانی در آینده را بیهوده می کنید و اگر این کار را کردید و بعدها نتیجه ای حاصل نشد ، بدانید و آگاه باشید که از کجا دارید ضربه می خورید.

مطلب دوم که باید در جواب این سوال بگوییم این است که شما اگر به طور مثال ۳ میلیون تومان برای طراحی سایت بیمه عمر شیک و به روز و مناسب سازی شده برای موبایل و با سرعت بالا هزینه کنید و بتوانید در امر سئو نیز موفق ظاهر شوید که این امر را نیز باید به یک گروه حرفه ای در زمینه سئوی سایت بسپارید . البته هزینه چندانی برای شما نخواهد داشت. شما سایتی را تحویل میگیرید که مغازه اینترنتی شماست. دفتر کار شماست و شما باید به این موضوع با دقت بنگرید.

این سایت پس از بهینه سازی برای گوگل ، منبع درآمد شما می شود و اگر تنها ۲۰ مشتری در ماه با پرتفوی بسیار کم ۶۰۰ هزار تومان سالانه ، بتوانید اخذ کنید ، تقریبا توانسته اید همه هزینه های راه اندازی سایت را جبران کنید و همه درآمدهای آتی سود شما محسوب می شوند. البته که بهتر از ما می دانید همین ۲۰ مشتری در پرداختی های بعدیشان دیگر برای شما جبران هزینه محسوب نمی شوند و تمامی پرداختی هایشان برای شما سود خواهد بود.

پس به هزینه طراحی سایت بیمه عمر به عنوان یک هزینه صرف ننکرید و این یک سرمایه گذاری خوب برای آینده کاری شما می باشد چرا که دنیای مجازی به سرعت در حال پیشرفت بوده و جا برای حضور در دنیای واقعی برای مشاغلی که قابلیت اینترنتی شدن را دارندتنگ می شود. ( طراحی سایت بیمه عمر )

من تلگرام و اینستاگرام دارم ، چه نیازی به سایت خواهم داشت؟

سوال از آنجاییکه نشات می گیرد که بسیاری از نمایندگان بیمه عمر گستره کاریشان را بسیار محدود می بینند و فکر می کنند تنها ۱۰۰-۲۰۰ یا ۱۰۰۰-۲۰۰۰ نفر عضو شده در کانال و صفحه فضای مجازیشان قرار است مشتریان باشند. در تلگرام که قابلیت جستجو نیست و در اینستاگرام هم صرفا باید اسم صفحه سرچ شود تا صفحه شما ظاهر شود و مثلا با کلمه بهترین بیمه عمر ، هیچ قانون خاصی برای دیده شدن صفحه شما نیست ! پس این یک نکته شما برای دیده شدن نیاز به گوگل دارید و گوگل نیز سایتها را در اولویت نمایش قرار میدهد و شما اگر از این قافله دور بمانید قطعا باید به فکر کسب و کار دیگری باشید !

دوما اینکه مخاطبان شما در تلگرام آیا می توانند نرخ حق بیمه عمر را محاسبه کنند؟ شرایط و قوانین و مزایای شرکت بیمه ای شما را بخوانند؟ آیا می توانند سوال کنند؟  و بسیاری از آیاها که شما بهتر از ما می دانید. شما هم به کانال تلگرام و هم صفحه اینستاگرام و هم سایت نیاز دارید. اینها رقیب همدیگر نیستند بلکه تکمیل کننده هم هستند. شما با جذابیت های اینستاگرام فالوور جذب می کنید ، او را مشتاق خرید بیمه عمر می کنید و پس از آنکه او نیاز به خرید بیمه عمر را در خود احساس کرد به سایت شما مراجعه می کند و اطلاعات تکمیلی را کسب می کند ، نرخ نامه ها را می بیند و می تواند بهترین گزینه را برای خود خرید کند. شما می توانید به بهانه های مختلف مشتریان را به سایتتان ارجاع دهید و از این طریق بتوانید وی را به خرید بیمه ترغیب کنید.

از طرف دیگر شما قطعا می توانید با مراجعه کاربر به سایتتان ، او را با پیشنهادات مختلف  جلب کنید و بتوانید محصولات دیگر بیمه ای نیز به او بفروشید. مثلا کاربری که برای خرید بیمه عمر مراجعه کرده به احتمال زیاد بیمه حوادث پزشکی نیز خریداری می کند. بیمه آتش سوزی منزل ، بیمه درمان تکمیلی انفرادی ( در شرکتهای دارای این خدمت ) و …. می توانند گزینه های خوبی باشند. به طور مثال شما می توانید از پیشنهادات دیگر نیز استفاده کنید که کسانی که بیمه عمر خریداری می کنند تخفیفی در خرید بیمه شخص ثالث یا بیمه بدنه خودرو نیز بگیرند و این ترفندها و سایر ترفندهای فروش بیمه که قطعا شما بهتر از ما می دانید از جمله مواردی است که می توانید در سایت پیاده کنید. ( طراحی سایت بیمه عمر )

یکی دیگر از مزایای داشتن سایت به نسبت تلگرام و اینستاگرام ، معتبر کردن کار شما می باشد. به نظرتان یک مشتری چقدر می تواند به یک صفحه اینستاگرام که با یک شماره غیر واقعی نیز قابل ساختن است اعتماد کند؟

به نظرتان سایتی با مجوز رسمی بیمه و وزارت ارشاد می تواند مشتری را ترغیب به واریز پول کند یا یک کانال تلگرام بی هویت که هر کودک و خردسالی و افراد بی هویت نیز می توانند آن را راه اندازی کنند؟ این نکته را در نظر بگیرید که شاید بتوانید دو سه مشتری را از طریق تلگرام و اینستاگرام جذب کنید ولی مشتریان زیاد نیاز به اعتبار دارند. شما باید با اعتبار یک سایت اینترنتی که از ارگان های مختلف مجوز های لازم را کسب کرده ، به مشتری این آرامش را بدهید که وی با خرید اینترنتی بیمه عمر  به جای استرس های فضای مجازی یک آرامش و آسودگی را نصیب خود می کند و این یک فرصت برای وی می باشد.

برای طراحی سایت بیمه عمر باید چه اقداماتی انجام دهم؟

اگر صحبتهای ما در این زمینه مقبول بوده و قبول کرده اید که برای فروش بیمه عمر نیاز به طراحی سایت بیمه عمر دارید ، ابتدا باید برای سایتتان یک دامنه انتخاب کنید.دامنه می توانید همان اسم نمایندگی بیمه تان باشد ولی به شما پیشنهاد می کنیم به دنبال یک برند برای سایت خود باشید. مثلا سایتهای فروش آنلاین بیمه که در حال حاضر فعال هستند را ببینید: بیمیتو ، بیمه بازار ، بیمه آنلاین و… همگی نشان دهنده کار بیمه هستند ، آنها می توانستند اسم سایتشان را مثلا نمایندگی خزری بگذارند ولی به خوبی فهمیده اند که اگر بتوانند برای خود در فضای مجازی برندی دست و پا کنند می توانند مشتریان بیشتری را جذب کنند. پس شما نیز به دنبال یک اسم خوب برای خود باشید. این اسم باید مثل اسم یک شرکت دارای جذابیت باشد و مشتری را به تحسین انتخاب این برند وادار نمایند.

پس از انتخاب دامنه شما باید به یک شرکت طراحی سایت معتبر مراجعه کنید و سفارش طراحی سایت بیمه عمر خود را بدهید. این شرکت اطلاعات اولیه را از شما میگیرد و طبق خواسته های شما یک طرح اولیه ارائه میدهد و شما پس از تغییرات مد نظرتان ، می توانید از وی نسخه آماده شده سایت را بخواهید. پس از آماده شدن سایت باید به سراغ بهینه سازی سایت و سئو برای گوگل بروید. اگر شرکت طراحی سایت مدنظرتان را درست انتخاب کرده باشید آنها به خوبی می دانند که چه کار کنند تا سایت شما در گوگل نتیجه خوبی بگیرد.

بعد از گذراندن این مراحل کسب و کار اینترنتی شما آماده است و باید با تولید محتوای خوب در زمینه بیمه ، مخاطبانتان را جذب کنید و منتظر سرازیر کردن مشتری از طریق گوگل باشید.

اگر در امر راه اندازی و طراحی سایت بیمه عمر سوالی داشتید و می خواستید با مشاوران خبره در زمینه طراحی سایت صحبت کنید ، پیشنهاد می کنیم از مشاوره رایگان کارشناسان چیتاسافت بی بهره نمانید. همکاران ما اماده هستند که به رایگان سوالات شما را پاسخ دهند تا شما بهترین تصمیم را بگیرید. منتظر تماس شما در چیتاسافت هستیم. منتظر مطالب بیشتری در زمینه فروش بیمه عمر از طریق اینترنت باشید.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را هم بخوانید : چرا باید طراحی سایت شرکت خود را جدی بگیریم؟

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

تازه های طراحی سایت

بهینه سازی وبسایت

دانستی های سایت