۵ روش برقراری تعادل میان بخش فنی سئو و بخش غیر فنی آن ( بخش اول )

 • توسط علی دربان
 • جمعه , ۲۸ مهر ۱۳۹۶
 • 606 بازدید
 • 0
بخش فنی سئو و غیر فنی سئو و تعادل میان آنها

درست است که تاکتیک ها و استراتژی های مربوط به بخش فنی سئو و بخش غیر فنی آن ، بسیار با هم تفاوت دارند اما این مهم است شما راهی پیدا کنید که آنها را با هم مرتبط کنید . هر کدام دارای قدرت های خاص مربوط به خودشان می باشند ولی ترکیب آن دو است که باهم ، میتوانید باعث جادو شود !

بخش فنی سئو و غیر فنی سئو و تعادل میان آنها

در روزگار گذشته ، بخش فنی سئو ، اکثرا در ارتباط با کدنویسی بوده است . بخش فنی سئو درباره آن بوده که چگونه کد ها ، داده های متا و پروفایل بکلینک را بهینه سازی ( یا دستکاری ) کنیم تا به نتایج بهتری ، دست پیدا کنیم .

درست حدس زدید ! این موارد ذکر شده ، هنوز هم پایه و اساس بخش فنی سئو هستند . به دلیل آنکه روش های ” کلاه سیاه ” و فریب دادن موتورهای جست و جو ، تاثیرش را از دست داده و خطرناک شده است ، آنها از مدار بخش فنی سئو خارج شده اند .

موتورهای جست و جو ، ارزش بیشتری برای محتوا قائل هستند و خلاقیت در تولید محتوای مناسب ، به همراه رعایت بخش فنی سئو در طراحی سایت ، میتواند ارزش و ارتباط سایت شما را در نتایج جست و جو بالا ببرد .

بخش فنی و غیر فنی سئو ، هرگز نباید مخالف همدیگر پنداشته شوند چون هر دو آنها در موفقیت وب سایت شما و سلامت وب سایت شما ، موثر هستند . بخش فنی سئو زمینه ای برای تولید محتوای مفید می باشد و در این بخش ، ما میتوانیم مطمئن شویم که هر نوشته ، برای موتورهای جست و جو ، بهینه سازی و ساختاردهی شده است . علاوه بر موتورهای جست و جو ، ما در بخش فنی سئو ، باید توجه ویژه ای به کاربران سایت خود نیز داشته باشیم .

در زیر ما به شما نکاتی را آموزش میدهیم که با استفاده از آنها میتوانید بین جنبه های فنی و غیر فنی سئو ، تعادل مناسب را برقرار کنید .

۱ – درک نقش بخش فنی سئو ، در مجموعه کاری شما

امروزه در اکثر شرکت ها ، بخش فنی سئو کاملا از بخش توسعه وبسایت جدا هستند . ممکن است که در برخی از شرکت های کوچک و یا فریلنسر ها ، مبحث توسعه وب سایت و سئو کمی با هم در آمیخته باشد ولی معمولا متخصصان سئو ، افرادی با زمینه فعالیت سوا می باشند که با موارد زیر همکاری میکنند :

 • بخش فناوری اطلاعات شرکت که مسئول دریافت و دخیره اطلاعات ضروری مشتریان هستند .
 • توسعه دهندگان وب سایت
 • متخصصان بخش غیر فنی سئو مانند افرادی که به بازاریابی محتوا و تولید بکلینک می پردازند .

بخش فنی سئو باید مانند یک مترجم بین این گروه های مختلف کار کند و باید نیاز های هر یک از این تیم ها را متوجه شود . برای مثال آنها باید بتوانند حدس بزنند که یک تغییر امنیتی ایجاد شده توسط تیم فناوری اطلاعات ، میتواند روی مبحث بازاریابی آنها تاثیر گذار باشد . آنها به تمام محدودیت های سایت آشنا هستند و میتوانند کاملا آگاهانه بیان کنند که آیا کاری که برای مثال تیم بازاریابی مد نظر دارد ، امکان پذیر است یا خیر . اگر امکان پذیر نبود میتوانند راه های جایگزین را ارائه دهند . مهمترین کار متخصصان سئو این است که به سایر تیم ها بگویند که چگونه فعالیت کنند تا عملکرد آنها ، همواره همگام با مبحث سئو باشد .

بخش دوم فعالیت بخش فنی سئو ، مربوط به اعمال تغییرات می باشد . متخصصان سئو باید ساختارهای سایت را اصلاح کنند و بهینه سازی های لازم را انجام دهند تا موتورهای جست و جو ، بتوانند مطالب را به خوبی شناسایی کنند ، فهرست کنند و رتبه دهند .

به همین دلیل است که میگوییم بخش فنی سئو باید جزئی از فرآیند کاری شرکت شما باشد و باید روی آن برنامه ریزی و سرمایه گذاری کنید . معمولا ما از افراد سئو کار توقع داریم که به عنوان تعمیرکار به سایت ما بیایند و اشتباهات ما را اصلاح کنند . در صورتی که اگر آنها جزئی از تیم کاری ما باشند ، این مشکلات اصلا ایجاد نمیشوند که نیاز به رفع آنها باشد .

اگر شما میخواهید تا کار خود را از ریشه درست انجام دهید ، تیم سئو و تیم نگارش مطالب شما باید دارای اهداف مشترک باشند و به عنوان یک واحد به هم پیوسته عمل کنند . آنگاه آنها میتوانند با یکدیگر سازگار شوند و تجزیه و تحلیل ها و آمارگیری ها را هدفمند تر کنند .

ما در چیتاسافت ، به هنگام طراحی سایت از متخصصان حرفه ای در زمینه سئو بهره می بریم و شما میتوانید اطمینان داشته باشید که استاندارد های روز دنیا در مجموعه ما رعایت خواهد شد . همین حالا برای طراحی سایت خود با ما تماس بگیرید .

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

تازه های طراحی سایت

بهینه سازی وبسایت

دانستی های سایت