چالش طراحی وبسایت برای شکوفا شدن مهارت هایتان (بخش دوم)

  • توسط مرجان کاظمی
  • یکشنبه , ۱۴ آبان ۱۳۹۶
  • 275 بازدید
  • 0

اگر در قسمت قبل همراه ما بوده باشید باید بدانید که با بخش اول چالش طراحی وبسایت برای شکوفا شدن مهارت هایتان همراه شما بودیم. و در این قسمت که ادامه همان موضوع است ما را همراهی کنید تا اطلاعاتی درباره طراحی سایت به دست آورید و با به کارگیری این اصول سایت بهتری داشته باشید همچنین می توانید طراحی سایت خود را به تیم مجرب و با تجربه چیتا سافت بسپارید.

مطلب پیشنهادی:۱۰ نمونه از بهترین طراحی وبسایت و کنفرانس های جهانی ux( بخش اول)

۴) طراحی و / یا کد یک سایت با استفاده از ابزارهای جدید

اگر از ابتدا استفاده می کنید، سعی کنید بوت استرپ یا یک چارچوب کمتر شناخته شده استفاده کنید. یک پیش پردازنده متفاوت را یا یک CMS متفاوت و یا حتی یک مدیر فایل یا ویرایشگر متن را امتحان کنید. اگر شما یک برنامه نویس هستید ، چارچوب JS مورد علاقه خود را بیخیال  شوید، و سعی کنید از یکی دیگر استفاده کنید.
بدیهی است، اگر می خواهید بطور عمیق طراحی کنید، این یکی از چالش های طولانی است، اما لازم نیست که برای یادگیری اصول عملی ابزارهای جدید بیش از حد طول بدهید. ضروری نیست که همه چیز در مورد فرایند کار شما تغییر کند، بلکه خودتان ایده های جدید و بالقوه بهتر را ارائه دهید.

مطلب پیشنهادی:روش هایی برای فعال نگه داشتن وب سایت شما (بخش اول)

چالش طراحی وبسایت

چالش طراحی وبسایت

۵) سعی کنید یک متدولوژی جدید بگیرید

شبیه به آخرین ورودی، شما می توانید یک بعد از ظهر و یا دو بد از ظهر تلاش کنید کاملا متفاوت طراحی کنید. اگر شما از ابتدا یک متخصص گرافیک هستید، سعی کنید از دیگران شروع و تکمیل طراحی را یاد بگیرید. به چگونگی سازماندهی سطوح طراحی دیگران نگاه کنید. ببینید اگر می توانید چیزی از آنها یاد بگیرند. یا شما ممکن است به آن به شیوه طراحی کامل و جامع مانند طراحی اتمی نگاه کنید.

در زمان رشد و پیشرفت ، شما ممکن است یک شیوه جدید CSS را امتحان کنید.  Hongkiat  یک مرور کلی از برخی از روش های محبوب تر سازماندهی CSS خود را ارائه می دهد.

مطلب پیشنهادی:بهترین پادکست های طراحی وب سایت (بخش دوم)

چالش طراحی وبسایت

چالش طراحی وبسایت

۶) طراحی قدیمی را اصلاح کنید

هنگامی که به کار طراحی قدیمی نگاه می کنم، ناامید می شوم و کمی بیزار می شوم. در آن حالت، من اغلب تصمیم می گیرم دنبال یک طراحی کامل بر. اگر تا به حال این کار را انجام داده اید، فرصت هایی هستند که کار قدیمی شما بر اساس اصول جامع میسازند. این فقط نیاز به روز رسانی و اصلاح دارد.
دانش جدید را به طراحی قدیمی بسپارید به جای از بین بردن همه آن و دوباره شروع به کار کنید.

نگاهی به طراحی قدیمی بیندازید و بدون تغییر عناصر اصلی آن را به روز رسانی کنید . شاید طرح مشابه را حفظ کند، اما فاصله ی کلمات را به روزرسانی کنید. قلمهای انتخاب شده را نگه دارید، اما سبک های متن را به روزرسانی کنید تا انعکاس دانش خود را از تایپوگرافی بهتر کنید. رنگ های انتخاب شده را نگه دارید، اما بهتر است از آنها استفاده کنید.
فقط ببینید چه اتفاقی می افتد هنگامی که شما دانش جدید را به طراحی قدیمی اضافه می کنید، به جای آن که تمام آن را خراب کنید و دوباره شروع به کار کنید.

۷) یک آموزش را دنبال کنید(شیوه سخت)

آموزش اغلب اطلاعات زیادی ارائه می دهد، حتی اگر شما بیشتر اوقات آن ها را طراحی کرده باشید دوباره اموزش دیدن اطلاعات زیادی می دهد. کد را کپی و پیست نکنید و بگذارید یک آموزش خوب و طولانی داشته باشید و هر کدام از نمونه های کد را خودتان تایپ کنید. هر مرحله را در فتوشاپ با دقت دنبال کنید. مشاهده کنید که چطور همه چیز تغییر می کند به عنوان هر قطعه ای از پازل که اضافه شده است.

اگر چیزی وجود دارد که شما متوجه نمی شوید، آن را در گوگل سرچ کنید. چالش اینجا تنها خلاقیت نیست، بلکه درک … و شاید استقامت است.

منبع

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

تازه های طراحی سایت

بهینه سازی وبسایت

دانستی های سایت