هشت راه ساده و کاربردی برای بهبود نتایج سئوی سایت شما ( بخش دوم )

 • توسط علی دربان
 • دوشنبه , ۱۳ آذر ۱۳۹۶
 • 287 بازدید
 • 0
بهبود نتایج سئوی سایت با تولید محتوای با کیفیت و به روز

در بخش اول این مقاله ، ما به بررسی عوامل موثر در بهبود نتایج سئوی سایت پرداختیم و دانستیم که استفاده از نام ترغیب کننده در عنوان وبلاگ ، تولید محتوای مخاطب محور و استفاده از ساختار آدرس های اینترنتی موثر ، برخی از این عوامل هستند . در ادامه این مقاله قصد داریم تا به بررسی سایر عوامل تاثیر گذار در زمینه بهبود نتایج سئوی سایت بپردازیم تا با استفاده از آنها بتوانید بهترین نتیجه را از وبلاگ خودتان دریافت کنید .

بهبود نتایج سئوی سایت با تولید محتوای با کیفیت و به روز

۴ – شما برای بهبود نتایج سئوی سایت ، باید مداوم محتوای بلاگ خود را به بهینه سازی کنید :

شما باید همیشه محتوای سایت خودتان را بررسی کنید و آنها را بهینه سازی کنید . مباحث مربوط به سئو هر از چند گاهی تغییر میکنند و شما باید مطمئن شوید که تمامی مطالب شما با معیار های سئو مطابق باشند .

شما برای بهبود نتایج سئوی سایت خودتان ، همیشه نیاز به یک وب سایت جدید و محتوای جدید ندارید . شما میتوانید در سایت فعلی خودتان به دنبال فرصت هایی بگردید که پست های وبلاگ خودتان را بتوانید بهینه سازی کنید و حداکثر استفاده را از آنها ببرید . محتوای فعلی را بررسی کنید و فرصت های موجود برای بهبود سئوی داخلی سایت ( On Page SEO ) را مشخص کنید . در زیر ما به معرفی تکنیک هایی می پردازیم که با استفاده از آنها قادر خواهید بود تا محتوای موجود روی وب سایت خودتان را بهینه سازی کنید .

 • شما میتوانید درون محتوای خود از لینک های داخلی استفاده کنید و محتوا را به بخش های دیگر سایت خودتان متصل کنید .
 • شما باید تنها از عکس های بهینه سازی شده استفاده کنید و اگر عکسی بهینه نشده ، آنها را بهینه سازی کنید .
 • اگر یک پست با پست دیگری ارتباط دارد ، آنها را به هم لینک کنید .
 • تگ های عناوین و توضیحات متا را بررسی کنید تا مطمئن شوید که کلمات کلیدی هدف ، در آنها وجود داشته باشند .

۵ – مطالبی که به آنها پرداخته نشده است را پیدا کنید و حفره های محتوایی را پر کنید :

شما میتوانید از بلاگ ها استفاده کنید و با استفاده از تولید محتوای مناسب ، حفره های سئو سایت خودتان را پر کنید .

آیا کلمه هایی وجود دارند که نمیتوانید برای آنها رتبه مناسبی در نتایج جست و جو به دست آورید ؟ آیا وب سایت شما محتوای زیادی درباره این کلمات ندارد ؟ اگر چنین شرایطی دارید ، این کلمات بهترین نامزدها برای تولید محتوا درون سایت شما هستند و با تولید محتوا در این زمینه ها ، میتوانید حفره های سئوی سایت خودتان را پر کنید .

۶ – عکس ها و ویدئو های بهینه سازی شده را اضافه کنید :

رسانه ها از جمله مواردی هستند که میتوانید از آنها برای بهبود نتایج سئوی سایت خودتان استفاده کنید . عکس ها به کاربران کمک میکند که تجربه کاربری مثبتی را داشته باشند و بتوانند جذب مطالب شما شوند . همچنین آنها ارزش سئوی زیادی را نیز تولید میکنند . به خاطر داشته باشید که از عکس ها در محتوای بلاگ خود استفاده کنید و برای بهینه سازی آنها از تگ های alt مناسب استفاده کنید . شما میتوانید هر جا که لازم بود از کلمات کلیدی خود نیز در تگ های alt عکس ها استفاده کنید .

چراغ ! دوربین ! حرکت ! پست های وبلاگی ، مکان مناسبی برای انتشار محتوای ویدئویی هستند . به پیج یوتیوب خودتان مراجعه کنید . آیا شما ویدئویی دارید که بتواند محتوای وبلاگ شما را ارتقا دهد ؟ ویدئو ها میتواند کاربران شما حفظ کند و به شما این فرصت را میدهد که محتوای آموزشی بیشتری را تولید کنید .

۷ – ساختار داده خود را مشخص کنید :

ما نباید ساختار داده ها را فراموش کنیم . Structured Data Markup می تواند به کد های HTML سایت شما اضافه شود و اطلاعات بیشتری را در مورد یک صفحه ارائه دهد ، محتوای صفحه را دسته بندی کند و در برخی از حالت ها میتواند باعث بهبود نتایج سئوی سایت شما شود .

من به شما توصیه میکنم که از Schema Markup روی مطالب خودتان استفاده کنید تا مطمئن شوید که مطالب شما به صورت کامل بهینه سازی شده اند . در زیر ما به شما یک نمونه از کدهای JSON-LD را نشان میدهیم که میتواند به عنوان ساختار داده شما مورد استفاده قرار بگیرید . اگر شما مطمئن نیستید که این موارد چطوری روی سایت اعمال میشوند ، باید با برنامه نویس یا طراح سایت خودتان مشورت کنید و از وی کمک بگیرید :

<script type="application/ld+json">
{ "@context": "http://schema.org",
"@type": "BlogPosting",
"headline": "Insert Blog Title Here",
"image": "Insert Blog Image URL Here",
"editor": "Insert Editor/Author Name Here",
"genre": "Theme/Blog Category Here",
"wordcount": "Insert Blog Post Word Count Here",
"publisher":
{
"@type": "Organization",
"name": "Insert Company Name Here",
"logo": "Insert Company Logo Image URL Here"
},
"url": "Insert Blog Post URL Here",
"datePublished": "YYYY-MM-DD",
"dateCreated": "YYYY-MM-DD",
"dateModified": "YYYY-MM-DD",
"description": "Insert short description of blog post. Try to keep it around 150-156 characters",
"articleBody": "Insert entire blog post here",
"author": {
"@type": "Person",
"name": "Insert Author Name"
}
}
</script>

البته اگر شما از خدمات طراحی سایت چیتاسافت استفاده کنید ، هیچ نگرانی در مورد ساختار وب سایت خودتان نخواهید داشت .

۸ – از به اشتراک گذاری های شبکه های اجتماعی استفاده کنید :

به اشتراک گذاری پست های شما روی شبکه های اجتماعی میتواند مزایای زیادی را داشته باشد .

 1. این کار باعث میشود تا صفحات اجتماعی شما همه به روز و مرتبط باشند .
 2. این کار کمک میکند تا مخاطبان سایت شما با آن در ارتباط بمانند .
 3. با توجه به اینکه سیگنال های شبکه های اجتماعی یکی از عوامل موثر در بهبود نتایج سئوی سایت می باشد ، میتواند رتبه سایت شما را بالا ببرد .
 4. لینک های شبکه های اجتماعی ، بازدید ارجاعی به سایت شما را افزایش میدهد .

من توصیه میکنم که همیشه مطالب خودتان را روی کانال اجتماعی به اشتراک بگذارید . سعی کنید یک یا دو جمله که نشان دهنده خلاصه مطلب باید را به همراه لینک مطلب ، روی این شبکه ها ارسال کنید . به خاطر داشته باشید که باید از کلمات کلیدی هدف در این شبکه های اجتماعی نیز استفاده کنید زیرا میتوانند باعث بهبود رتبه های شما شوند .

خلاصه :

شما باید مطمئن شوید که پتانسیل های سئوی سایت خودتان را شناسایی کرده باشید .  استفاده از نام ترغیب کننده برای وبلاگ ، تولید محتوای بهینه شده ، اصلاح ساختار آدرس های اینترنتی ، اضافه کردن عکس ها و ویدئو ها ، اعمال Schema Markup و به اشتراک گذاری مطالب روی شبکه های اجتماعی ، میتواند باعث بهبود نتایج سئوی سایت شما شود .

به یاد داشته باشید که یک وبلاگ ، سریعترین راه و راحت ترین راهی است که میتوانید به وسیله آن محتوای سایت خودتان را ارتقا دهید و نتایج سئو را بهبود ببخشید .

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

تازه های طراحی سایت

بهینه سازی وبسایت

دانستی های سایت