طراحی سایت املاک چیزی فراتز از یک کلیشه که جدی گرفته نمی شود !

  • توسط ذاکری
  • جمعه , ۵ آبان ۱۳۹۶
  • 211 بازدید
  • 0
طراحی سایت املاک

امروزه به قدری قلمرو سایتهای اینترنتی گسترده شده است که طراحی سایت املاک از این فلمرو جدا نمانده و اتفاقا طراحی سایت املاک یکی از نمونه های پیشرو بوده است که قبل از بسیاری از کسب و کارهای دیگر توانست در دنیای اینترنت جای خود را باز کند ولی مشکلی که در این بین دیده شد این بود که سایتهای طرحی شده بسیار کلیشه ای بود و تکراری و چیز متفاوت و جدیدی به کاربر ارائه نمیداد.

 

نکته ای که در همه سایتهای مربتط با املاک وجود دارد این است که صرفا فکر می کنند کاربرانی وارد سایتشان می شوند که چک رمز دار دستشان است تا پول بدهند و ملکشان را بخرند. اما اینطور نیست ، بسیاری از افرادی که به سایت املاک سر میزنند قصد خرید جدی ندارند و باید صاحب سایت بتوانند کم کم این حس را در او ایجاد کند و سپس ملک های خود را مناسب ترین جواب برای آن احساس به مشتری نشان دهد.

برای راه اندازی و طراحی سایت املاک ابتدا باید به یک شرکت معتبر طراحی سایت مراجعه کنید. متاسفانه بعضی از املاکی ها با وجود درامد بالقوه خوبی که در انتظارشان هست ، از خرج کردن برای بالفعل کردن این درآمد سر باز می زنند. بسیاری از املاکی ها می دانند که باید در اینترنت فعالیت کنند ولی این نیاز را با یک جواب بی ربط ، نابود می کنند. آنها فکر می کنند صرف داشتن یک سایت حتی ساده به درد نخور نیز می تواند نیاز ان ها را به حضور در فضای مجازی پاسخ دهد.

به طور مثال راه اندازی یک سایت اینترنتی و طراحی سایت املاک حرفه ای نهایتا چیزی در حدود ۵-۶ میلیون تومان هزینه در بر خواهد داشت ولی املاکی ها با تعرفه های چند صد هزار تومانی یک عده آماتور فریب می خوردند و وقت و سرمایه شان را پای کاری می ریزند که منفعتی برایشان نخواهد داشت. آنها فکر می کنند که با هزینه اندک می توانند به همان هدفی و نتیجه ای که بسیاری از کسب و کارهای مختلف در اصناف مختلف رسیده اند برسند. از این بحث می گذریم و قطعا اهل فن بهتر و بیشتر در این باره می دانند.

شما برای راه اندازی و طراحی سایت املاک نیازمند تعیین یک دامنه اینترنتی مناسب می باشید. یعنی اولا باید یک برند و اسم خوب برای املاکتان انتخاب کنید و اگر اسم را دارید برای  آن باید به دنبال پسوند مناسب باشید. یعنی اگر املاکتان اسمی مانند کلبه دارد می توانید دامنه kolbeh.com را بخرید. البته باید بدانید که نامی را انتخاب کنید که فرد  دیگری آن را تصاحب نکرده باشد و بتوانید آن را انتخاب کنید. البته وجود پسوندهای مختلف باعث شده است که بسیاری از اسامی در پسوندهای مختلف دارای صاحبان مختلفی نیز باشد.

 

همچنین باید توجه کنید که اسمی که انتخاب می کنید متناسب با کارتان باشد و بتوانید بر روی آن تبلیغ کنید و با آن متمایز باشید.  متمایز بودن به این معنا که بتوانید با هزینه و وقتی که می گذارید ، بعد از مدت مناسب ، شناخته شوید و آن برند شناخته شده باشد.

دومین مساله در زمینه راه اندازی سایت املاک و طراحی سایت املاک انتخاب هاست مناسب می باشد. شما باید هاست لینوکس یا هاست ویندوز طبق خواسته طراح سایتتان خریداری کنید. تفاوت این دو هاست با یکدیگر قبلا مورد بررسی قرار گرفته و می توانید در همین وبلاگ بخوانید ولی باید توجه کنید که خریداری هاست را از یک شرکت معتبر ارائه دهنده سرویس میزبانی وب انجام دهید تا بعدا دچار مشکل نشوید چرا که مهم ترین بخش سایت شما بالا بودن آن و در دسترس بودن آن برای کاربران می باشد که جز با خرید یک هاست معتبر امکان پذیر نیست.

نکته بعدی در زمینه طراحی سایت املاک مراجعه به یک شرکت طراحی سایت معتبر می باشد که بتوانید به صورت اصولی و حرفه ای سایت خود را راه اندازی کرده و بتوانید از فضای مجازی برای رونق بخشیدن به املاک خود استفاده نمایید. در مورد انتخاب شرکت مورد نظرتان باید توجه کنید که شرکت مورد نظرتان را طبق رزومه آن انتخاب کنید و البته قطعا لزوما گرانی بیش از حد نیز دلیل بر کیفیت نیست.

از واکنش گرا کردن سایتتان غافل نشوید !

یکی از مهم ترین مسائلی که در بسیاری از سایتهای املاک دیده نمی شود و نسبت به آن غفلت شده است ، ریسپانسیو کردن سایت برای دستگاههای مختلف می باشد . بسیاری از سایتها به گونه ای طراحی شده اند که انگار صرفا همه مخاطبان از طریق کامپیوتر به سایتشان خواهند آمد ولی غافل از اینکه بسیاری از کاربران امروزه با موبایل به سایتها مراجعه می کنند و اگر سایتی برای این دستگاه مناسب سازی نشده باشد سریعا از آن خارج می شوند. پس به این نکته توجه کنید که به شرکت طراحی سایت مورد نظرتان این را بگویید و بخواهید که این مورد را در طراحیشان لحاظ نماید.

بعد از طراحی سایت و تحیل گرفتن سایت چه کنیم؟

وقتی سایت شما توسط شرکت طراحی سایت آماده شد و طراحی سایت املاک تمام شد حالا شما باید به فکر تولید محتوا و بهینه سازی برای موتورهای جستجو گر باشید. شما برای اینکه بتوانید سایتتان و کسب و کارتان را در فضای مجازی رونق دهید و از ظرفیت بی نظیر این فضا استفاده کنید باید به فکر این باشید که روش های مختلف برای جذب بازدید را انجام دهید. یعنی شما باید بتوانید با تولید محتوای مناسب برای سایتتان کاربرانی که به هر دلیلی به دنبال مطالب متناسب با کار شما هستند وارد سایت شما شوند و احیانا از بین همین کاربران مشتریانی برای املاک شما پیدا شود و به همین ترتیب شما هزینه هایی که برای راه اندازی سایت کرده اید را از طریق جبران کنید و به سوددهی برسید.

شما باید توجه کنید که برای جذب بازدید و جلب نظر بازدید کنندگان صرفا نباید یک سری عکس و نوشته مشخصات املاک را جلوی دید او بگذارید. شما باید برای ملک هایتان قصه بسازید تا بازدید کنندگان با قصه هایی که برای املاکتان می گویید زندگی کنند و برای زندگی کردن در قصه های زیبا مشتری املاک شما شوند. شما باید برای تولید هر محتوایی برنامه داشته باشید. از کلیشه های تکراری بپرهیزید. البته اینکه یک سری اطلاعات مهم مثل نحوه خرید ملک ، قوانین و …  اقدام خوبیست. شما باید بدانید که کاربر سایتهای زیادی را طبق کلیشه های تکراری دیده و می بیند. پس شما برای چه باید تکرار کننده کارهای دیگران باشید و چرا باید کاربران به سایت شما مراجعه کنند؟

شما باید محتوای متفاوت تولید کنید و کاربران را برای دیدن محتوای متفاوتتان به سایتتان بیاورید. آنها را مجبور کنید که هر روز به سایت شما مراجعه کنند و شما به راحتی با یک مدیریت خوب ، فایل هایی که برای فروش دارید را ارائه کنید و با طرح های فروش مختلف که بهتر از ما می دانید ، سود خود را بین کاربران و مخاطبین سایتتان کسب کنید.

شما همچنین می توانید سایتتان را مرجع املاک های دیگر نیز بنمایید. بدین معنی که سایتتان مرجعی باشد برای دیگر بنگاههای املاک که فایل های فروش و اجاره خود را در سایت شما ارائه کنند و شما از قراردادن فایل ها یا معامله های انجام شده پورسانت دریافت کنید. راه اندازی یک سایت املاک می تواند منافع زیادی برای شما داشته باشد. به راحتی می توانید با برند ردن سایتتان در فضای مجازی از طرق مختلف درامد داشته باشید.

توجه کنید که در فضای مجازی مانند فضای واقعی و دنیای واقعی اینطور نیست که شما صرفا مشتریانتان از یک محله و منطقه باشد بلکه به طور مثال مشتریان یک سایت املاک که در حوزه تخصصی ویلا در شمال فعالیت می کند به صورت کشوری بوده و مشتریانی از سراسر کشور خواهد داشت. وقتی مشتریان بالقوه شما مثلا در یک محله ۱۰۰۰ نفر باشد ، قطعا مشتریان شما در فضای مجازی می تواند میلیون ها نفر باشند که از طریق گوگل به دنبال یک مرکز و مرجع مناسب برای پیدا کردن ملک مورد نظرشان می باشد هستند.

شما باید صرفا در انتخاب شرکت مناسب طراحی سایت ، بهینه سازی و سئو سایت و همچنین تولید محتوا که آن را هم می توانید برون سپاری کنید ، دقت نظر داشته باشید تا با یک سرمایه گذاری مناسب ، درآمدی تصاعدی و بی نظیر و ادامه دار را کسب کنید.

شرکت چیتاسافت با دارا بودن کارشناسان خبره در زمینه طراحی سایت ، سئو سایت و همچنین ارائه سرویس های هاست و دامنه ، امادگی خود را برای مشاوره رایگان در زمینه طراحی سایت املاک اعلام می کند و شما کافیست با تماس از طریق راههای ارتباطی شرکت، از این مشاوره حرفه ای و رایگان استفاده کنید.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

تازه های طراحی سایت

بهینه سازی وبسایت

دانستی های سایت