ترکیب طراحی سایت و سئو برای دست یابی به موفقیت ( بخش اول )

  • توسط علی دربان
  • دوشنبه , ۲۹ آبان ۱۳۹۶
  • 204 بازدید
  • 0
ترکیب طراحی سایت و سئو برای دست یابی به موفقیت

امروزه بسیاری از متخصصان در زمینه طراحی سایت و سئو اعتقاد دارند که یک سایت برای رسیدن به موفقیت باید از ترکیب طراحی سایت و سئو بهره ببرد . فراهم کردن یک تجربه کاربری مناسب برای مخاطبان سایت ، از مباحثی است که باید در زمینه طراحی سایت به آن پرداخته شود و بهینه سازی سایت نیز باید در زمینه سئو بررسی شود . در این مقاله ما قصد داریم تا اهمیت ترکیب طراحی سایت و سئو را برای شما بیان کنیم .

ترکیب طراحی سایت و سئو برای دست یابی به موفقیت

در روزهای خوب گذشته ، بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو بسیار راحت بود . کافی بود شما یک صفحه را پر از کلمات کلیدی خود کنید تا برای آن کلمه کلیدی به رتبه اول برسید . ای کاش قضیه امروزه نیز به همین راحتی بود ! حالا گوگل و سایر موتورهای جست و جو ، صدها فاکتور مختلف را در نظر میگیرند تا بتوانند رتبه سایت ها را مشخص کنند و تعیین کنند که کدام سایت باید در بالاترین جایگاه نتایج جست و جو قرار بگیرد .

این حقیقت جدید بدان معنا خواهد بود که المان های مربوط به تجربه کاربری ( UX یا User Experience ) ، وارد سئو شده اند و یکی از عوامل موثر در آن به شما میروند . آیا گردش در سایت شما راحت است و کاربر میتواند بدون سردرگمی به هر بخشی که میخواهد برود ؟ آیا مطالب و محتوای روی سایت شما از کیفیت لازم برخوردار است و میتواند باعث مراجعه مجدد کاربر به سایت شود یا او را برای مدت طولانی روی سایت نگه دارد ؟ آیا سایت شما سرعت بارگذاری مناسبی دارد و از امنیت کامل برخوردار است ؟ نسخه موبایل سایت شما چگونه است ؟ این ها سوالات مهمی هستند که پاسخ آنها در روشن کردن رتبه سایت شما حائز اهمیت می باشد .

به همکاری سئو و طراحی سایت میتوانید به این شکل نگاه کنید . سئو در واقع بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو می باشد و UX و مباحث طراحی سایت در واقع مخاطبان سایت شما را هدف قرار میدهند . هدف هر دو این مباحث باید این باشد که بهترین تجربه کاربری را به مخاطبان سایت شما ارائه دهند .

در زیر ما به عواملی اشاره میکنیم که هم روی سئو و هم روی تجربه کاربری سایت شما تاثیر دارند و توجه به آن ها میتواند به شما کمک کند تا موفقیت های بیشتری را برای سایت خود به دست آورید .

سرتیتر ها :

در اولین مبحث ترکیب طراحی سایت و سئو به سر تیتر ها میرسیم . درست همانطور که در یک کتاب ، سرتیتر ها کمک میکنند تا اطلاعات مورد نظرمان را راحت تر پیدا کنیم ، درون یک سایت اینترنتی نیز این موضوع صادق است . سرتیتر های یک صفحه اینترنتی باعث میشوند تا هم کاربران و هم موتورهای جست و جو بتوانند بهتر محتوای شما را درک کنند .

سرتیترها (<h1>, <h2>, <h3>, <h4>, <h5> and <h6>) به خواننده و موتورهای جست و جو نشان میدهند که بخش ها و پاراگراف های مطالب شما ، در چه موردی هستند و در واقع سلسله مراتب محتوای شما را نمایان میکنند . علاوه بر نشان دادن موضوع یک بخش ، سرتیترها در صورتی که کاربران در مطالب گم شوند ، میتوانند به آنها کمک کنند تا مطلب مورد نظرشان را پیدا کنند .

شما باید روی صفحات خود فقط از یک تگ h1 استفاده کنید . با استفاده از تگ h1 شما میتوانید به موتورهای جست و جو نشان دهید که تمرکز مطلب شما روی چه موضوعی است . تگ h1 معمولا اولین محتوای داخل هر صفحه از سایت است که بیشتر در بالای هر صفحه استفاده میشود . شما باید به h1 نگاهی مانند عنوان یک کتاب را داشته باشید . معمولا توصیه میشود که عنوان مطالب خود را داخل تگ h1 قرار دهید . همچنین اضافه کردن کلمات کلیدی در ابتدای تگ h1 میتواند کمی به کسب رتبه مناسب برای آن مقاله کمک کند .

سایر سرتیترها ( یعنی h2 تا h6 ) باید ساختار تگ h1 را دنبال کنند و بقیه مطلب را به صورت مناسب دسته بندی کنند . به غیر از تگ h1 که فقط یک بار میتواند روی صفحه استفاده شود ، سایر تگ ها میتوانند چندین بار روی یک صفحه تکرار شوند . البته این تکرار تگ ها باید منطقی باشد و نباید بی دلیل از این سر تیتر ها استفاده کنید . هیچ نیازی نیست که شما از همه سر تیتر ها استفاده کنید . برخی اوقات مطالب شما طوری هستند که فقط نیاز به یک h1 و چند h2 دارند . به طور کلی ساختار سایت از مهمترین مباحث در ترکیب طراحی سایت و سئو می باشد که در ادامه این مقاله به آن بیشتر خواهیم پرداخت .

اگر شما نیاز به طراحی سایت حرفه ای و سئوی تخصصی دارید تا بتوانید سریعتر به موفقیت دست پیدا کنید ، هم اکنون با کارشناسان ما در چیتاسافت تماس بگیرید .

این مقاله ادامه خواهد داشت . منتظر ادامه این مقاله باشید …

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

تازه های طراحی سایت

بهینه سازی وبسایت

دانستی های سایت