معرفی چهار مورد از ارکان داشتن یک استراتژی سئوی موفق ( بخش سوم )

 • توسط علی دربان
 • پنج شنبه , ۲۵ آبان ۱۳۹۶
 • 246 بازدید
 • 0
تولید محتوا از ارکان داشتن استراتژی سئوی موفق

در بخش دوم این مقاله ما به بررسی سایر عوامل مهم برای داشتن یک استراتژی سئوی موفق پرداختیم و دانستیم که توجه به بخش داخلی سئو و بخش خارجی آن میتواند در داشتن یک استراتژی سئوی موفق به ما کمک شایانی کنید . بخش داخلی سئو این کار را از طریق بهبود ساختار سایت انجام میدهد و بخش خارجی سئو نیز به ما کمک میکند تا برای سایت خودمان ، اعتبار به دست آوریم . در آخرین بخش از این مقاله ما به معرفی یکی دیگر از عوامل موثر در سئو می پردازیم که اگر اغراق نکنیم ، مهمترین بخش یک فرآیند سئو می باشد و آن تولید محتوای با کیفیت می باشد .

تولید محتوا از ارکان داشتن استراتژی سئوی موفق

۴ – مهمترین رکن برای داشتن استراتژی سئوی موفق ، تولید محتوای با کیفیت است .

محتوای با کیفیت سلطان تمامی عوامل موثر در زمینه سئو می باشد . این جمله ای است که بارها آن را شنیده اید اما آیا واقعا درست می باشد ؟ در جواب باید بگوییم که تا حد زیادی این مورد صحت دارد . در واقع وب سایت شما خانه ای برای محتوای شما می باشد . محتوای شما بیانگر زمینه فعالیت شما ، مکان فعالیت شما و دلایلی است که مخاطبان باید از خدمات و سرویس های شما استفاده کنند . اگر شما باهوش باشید از محتوا فقط برای جذب مشتری استفاده نمیکنید و حتی برای مشتری های فعلی خودتان نیز ، مقاله هایی منتشر می کنید که آنها را نیز راضی نگاه دارید .

برای بیشتر تجارت ها ، ما میتوانیم محتوا را به سه دسته کلی تقسیم کنیم :

 • محتوای خدماتی : این بخش از محتوا در مورد زمینه فعالیت شما و اطلاعاتی در مورد مکان مجموعه شما می باشد .
 • محتوای نشان دهنده اعتبار شما : این بخش از محتوا به کاربر دلایلی را ارائه میدهد که اثبات کننده اعتبار شما می باشد . معرفی جایزه های کسب شده توسط شما میتواند نمونه ای از این دست محتوا باشد .
 • محتوای مرتبط با بازاریابی : این دسته از محتوا ، مطالبی می باشند که به شما کمک میکند تا در جلوی چشمان مشتریان احتمالی ظاهر شوید و با رفع ابهامات آنها در زمینه محصول خود ، آنها را تبدیل به مشتریان دائمی کنید .

شما باید متوجه این نکته باشید که رعایت زمینه های سئو برای تمامی دسته های ذکر شده دارای اهمیت می باشد اما معمولا صاحبان وب سایت ها به دسته اول توجه می کنند زیرا آنها تنها به دنبال این هستند که دیده شوند و کاربر را به سایت خود بکشانند . در اغلب اوقات ، سئو هنگامی که به محتوای نشان دهنده اعتبار و محتوای بازاریابی میرسد ، فراموش میشود . شما باید بدانید که این زمینه ها دارای بخش های مهمی هستند . برای مثال Review ها و نظرات کاربران بعد از استفاده از محصولات شما ، معمولا چیزی است که توسط افرادی که قصد خرید دارند ، مورد توجه است . همچنین سوگند نامه های شرکت شما و اینکه چقدر به کار خود تعهد دارید ، چیزی است که نباید از آنها غافل شوید .

شما باید تمامی محتوای مربوط به بازاریابی خود را نیز برای موتورهای جست و جو ، بهینه سازی کنید و فقط به صفحاتی که در مورد خدمات شما توضیح میدهند ، بسنده نکنید .

یک برنامه بازاریابی محتوا میتواند به شما کمک کند تا آن را با استراتژی سئوی موفق در آمیزید و بتوانید تجارت خود را به مخاطبان بیشتری معرفی کنید . این مورد معمولا بیشتر میزان ” بازگشت سرمایه ” را دارد زیرا شما هیچ هزینه اضافه ای برای ارتقای مطالب و تبلیغات پرداخت نمیکنید و در اصلاح درآمد شما از این مطالب ، سود خالص خواهد بود . بازاریابی محتوا و مباحث مربوط به سئوی آن ، معمولا برای همه نوع از تجارت ها مناسب نیست اما اگر شما بتوانید آن را با تجارت خود سازگار کنید ، تا حد زیادی غیر قابل شکست خواهید شد .

در مبحث تولید محتوای با کیفیت شما باید به نکات کلیدی زیر توجه داشته باشید :

 • شما باید تمامی مطالبی که در مسیر کاربر وجود دارند را بهینه سازی کنید .
 • شما باید تشخیص دهید که آیا بازاریابی با محتوا برای تجارت شما مناسب است یا خیر .

ما همچنان برخی از روش های مرتبط با بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو را میبینیم که خیلی مناسب نیستند . برای مثال من برخی از شرکت های محلی را دیده ام که به آژانس های تبلیغاتی پول میدهند تا محتوای آنها را روی وبلاگ های معروف منتشر کنند . برای این دسته از سایت ها بهتر می باشد تا به جای تبلیغ روی وبلاگ ها ، مثلا در سطح شهر از بیلبوردهای تبلیغاتی استفاده کنند . این استراتژی ممکن است خیلی در تجارت هایی که مخاطبانش محلی هستند کارآمد نباشد . اگر شما مباحث مرتبط با بازاریابی محتوا را استفاده میکنید ، باید مطمئن شوید که آیا این روش ها مناسب زمینه فعالیت شما است یا خیر .

اگر شما نیازمند داشتن یک استراتژی سئوی موفق هستید و نیاز به مشاوره در زمینه طراحی سایت هستید ، میتوانید هم اکنون با کارشناسان ما در چیتاسافت تماس بگیرید .

نتیجه گیری

شما نباید مبحث سئو را خیلی برای خودتان پیچیده کنید و از آن بترسید زیرا آن قدر ها هم سخت نمی باشد و فقط نیاز به داشتن برخی از آگاهی های پایه در این زمینه دارد . ما در این مقاله ۴ مورد از ارکان داشتن یک استراتژی سئوی موفق را به شما معرفی کردیم و دانستیم که بخش فنی سئو ، بخش داخلی سئو ، بخش خارجی سئو و تولید محتوای با کیفیت ، از جمله عوامل موثر در زمینه سئو هستند . شما در هر یک از این بخش ها باید نکات کلیدی را شناسایی کنید و آنها را به درستی انجام دهید تا در نهایت به موفقیت برسید .

من از ته قلب امیدوارم که با این مقاله توانسته باشیم تا بخشی از سردرگمی شما را رفع کنم و شما با استفاده از نکات ذکر شده در این مقاله بتوانید رتبه سایت خودتان را در موتورهای جست و جو افزایش دهید و از این طریق به کسب بازدید طبیعی دست پیدا کنید زیرا چنین ورودی هایی برای سایت شما از آن جهت حائز اهمیت هستند که شما هیچ هزینه ای برای جلب توجه آنها پرداخت نمیکنید و صرفا با رعایت برخی از نکات ذکر شده در این مقاله قادر خواهد بود تا برای خودتان مخاطبان زیادی را جمع آوری کنید و در آخر بتوانید آنها را تبدیل به مشتری های دائمی کنید .

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

تازه های طراحی سایت

بهینه سازی وبسایت

دانستی های سایت